Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@6eba1186 22 srpna 2016

Nové produkty pro železniční systémy na veletrhu InnoTrans

Srdečně vás zveme na významný mezinárodní veletrh pro dopravní techniku InnoTrans. Veletrh se koná každé dva roky v Berlíně – v letošním roce v termínu 20. - 23. 09. 2016. Na našem stánku budeme prezentovat naše inovativní ventilátory, motory a řešení pohonů pro železniční systémy. Naleznete nás v hale 3.1, stánek 237. Absolutní novinkou bude představení nové generace radiálních ventilátorů, které budou instalovány do klimatizačních jednotek v nových vysokorychlostních vlacích ICE 4.

Tento radiální ventilátor bude použit v klimatizačních jednotkách v nových vysokorychlostních vlacích ICE 4. Je určen pro použití v teplotách -40 °C do +60 °C.
 
Motor s převodovkou - kombinace pro široký rozsah aplikací v železničních systémech.

EC technologie pro klimatizaci ve vlacích
Klimatizační jednotky v nových rychlovlacích ICE 4 jsou vybaveny radiálními ventilátory od společnosti ebm-papst. Zahájení jejich pravidelného provozu je plánováno v příštím roce. Ventilátory jsou určeny pro použití v teplotách -40 °C až +60 °C. Pokrývají tak typický teplotní rozsah pro uplatnění na železnici. Jsou integrovány a jsou jednoduše instalovatelné. Kombinací speciální lehké konstrukce z vysoce pevného hliníku a nejnovější generace EC motorů spolu s mřížkou FlowGrid, dosahují výborné redukce hladiny šumu.

Nový ventilátor splňuje ty nejnáročnější požadavky
Nové ventilátory splňují požadavky na EMC (elektromagnetická kompatibilita) podle normy EN 50121-3-2. Zároveň splňuje Drážní zařízení - Zařízení drážních vozidel - Zkoušky rázy a vibracemi dle normy IEC 61373. Kromě toho TÜV SÜD (německý certifikační institut) potvrdil, že jejich konstrukce, použitý materiál a výroba jsou plně v souladu s DIN EN 45545, lze je tedy použít na nejvyšší úrovni rizika, Hl3. Díky použití speciálních plastů při výrobě, plně splňují požárně bezpečnostní předpisy. Nové radiální ventilátory budou k dispozici ve velikostech 250-355 mm. Výroba bude zahájena na podzim roku 2016.

Motor s převodovkou
Kromě ventilátorů pro klimatizaci, bude ebm-papst na svém stánku také prezentovat motor s převodovkou, kombinaci pro železniční systémy. Průmyslový pohon lze nalézt v pohonech vrat, pohonech pro pomocná zařízení pro nastupování nebo ve speciálních aplikacích, jako jsou pohony pro stěrače. Řešení pohonů z ebm-papst jsou vybaveny inteligentními funkcemi, bezkonkurenční inovací, spolehlivým provozem a nadčasovým designem.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
Fax: +420 547 232 622
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@6eba1186