Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@57b90428 26 května 2014

Společnost ebm-papst podporuje technickou revoluci ve Formuli 1 – Partnerství se závodním týmem MERCEDES AMG PETRONAS

V této sezóně zažívají závody Formule 1 svou prokazatelně největší technickou revoluci v oblasti účinnosti od počátků tohoto sportu v roce 1950. Z tohoto důvodu se společnost ebm-papst, vedoucí výrobce ventilátorů a motorů, rozhodla uzavřít partnerství se závodním týmem Formule 1 MERCEDES AMG PETRONAS.

MERCEDES AMG PETRONAS a ebm-papst
 
MERCEDES AMG PETRONAS a technologie ebm-papst

Společnost ebm-papst vyvinula pro závodní vozy Formule 1 W05 týmu MERCEDES AMG PETRONAS externí chladicí systém a zároveň úzce spolupracuje s týmem na zlepšení klimatických podmínek v garážích na Grand Prix pomocí inovativních, zakázkově vyrobených systémů na odvod tepla a chladicích systémů, jež budou představeny později během sezóny 2014. Obzvláštní význam to bude mít na místech s náročnými klimatickými podmínkami, jako je např. Singapur.

Tým MERCEDES AMG PETRONAS bude rovněž spolupracovat se společností ebm-papst na projektech na zlepšení energetické účinnosti v provozním centru týmu v Brackley. Technické pracovní skupiny obou firem budou spolupracovat za účelem vzájemné výměny odborných znalostí a nejlepších metod v oblastech, jako je např. výpočetní dynamika tekutin (CFD), turbínové technologie a energetická účinnost.

Uzavřením dohody s týmem MERCEDES AMG PETRONAS se společnost ebm-papst stala prvním větším partnerem, jenž vstoupil do Formule 1 v přímém důsledku nových pravidel založených na účinnosti, zavedených pro sezónu 2014 a následující sezóny.

Jako vítěz německé ceny za udržitelnost 2013 (2013 German Sustainability Award, GSA) v kategorii „nejudržitelnější společnost Německa“ (jedné z nejprestižnějších cen svého druhu v Evropě) získala společnost ebm-papst uznání za své výjimečné výsledky v oblasti udržitelnosti

Rovněž na těchto zásadách vystavěla své základy nová éra Formule 1. Protože automobilový průmysl vzrůstající měrou žádá více za méně, jsou účinnost a hybridní technologie čím dál důležitější. Jako vrchol automobilové technologie a výkonnosti sehrává tento sport důležitou roli tím, že žene tyto technologie dopředu. Pro tým MERCEDES AMG PETRONAS má tato nová filozofie a její dopad na silniční dopravu obzvláštní důležitost.

Ředitel společnosti Mercedes-Benz Motorsport, Toto Wolff, uvedl: „Formule 1 představuje vrchol inovací automobilového průmyslu. Má tedy povinnost posouvat hranice použitých technologií. Nové předpisy nejenže podporují tyto inovace, ale činí tento sport důležitějším pro směr, jímž se automobilový průmysl ubírá.“

„Naše partnerství se společností ebm-papst nejenže poskytuje týmu nejlepší dostupná řešení pro provoz našich závodních automobilů, ale také dokládá důležitost nových a inovativních technologií v tomto sportu. To, že jsme přivítali nového partnera v přímém důsledku nových pravidel pro rok 2014, je důkazem, že směřujeme správným směrem. Náš výzkum a vývoj pro závodní dráhu je nyní čím dál důležitější nejen pro naše aktivity v oblasti silničních automobilů, ale i pro širší oblasti technologie.“

Rainer Hunsdorfer, výkonný ředitel společnosti ebm-papst, uvedl: „Jsme nadšeni, že si tým MERCEDES AMG PETRONAS vybral naši udržitelnou technologii a že můžeme vstoupit do Formule 1 v rámci této důležité strategické reorganizace tohoto sportu. Pro nás tento závazek představuje investici do budoucnosti. Tým MERCEDES AMG PETRONAS je světovou třídou v oblasti aerodynamické účinnosti. Jsem si jist, že z tohoto partnerství budeme mít vzájemný prospěch.

Kateřina Dubská
Marketing Specialist
Phone: + 420 544 502 411
Fax: + 420 547 232 622
E-Mail: Katerina.Dubska@cz.ebmpapst.com
Internet: http://www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@57b90428