Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@378ffadc 16 listopadu 2020

Podnikatel roku 2020

Společost ebmpapst získala prestižní ocenění EY "Podnikatel roku"

Byl to okamžik velké hrdosti a nesmírné radosti, když byli Gerhard Sturm a jeho syn Ralf Sturm společně se Stefanem Brandlem, generálním ředitelem skupiny ebm-papst, oceněni prestižním oceněním „Podnikatel roku“. Auditorská a poradenská firma EY již po 24. sestavila žebříček nejlepších malých a středních společností v Německu. Díky tomuto ocenění bude ebm-papst reprezentovat Německo i na „Světovém podnikateli roku“ příští rok v Monte Carlu.

Ocenění ve druhé kategorii „Mladé podniky“ si odnesl průmyslový podnik ASCon Systems GmbH ze Stuttgartu.

Stefan Brandl, předseda správní rady: „Přijímáme toto prestižní vyznamenání jménem všech našich zaměstnanců v celé skupině ebm-papst – koneckonců, je to právě jejich ohromný závazek a nadšení pro práci, které řídí naši společnost a pomáhá nám každodenně naplňovat naše základní zásady. Za vše můžeme vděčit našemu zakladateli Gerhardu Sturmovi, jehož podnikatelské nadšení v desetiletích, kdy byl u kormidla, udělalo z naší společnosti to, čím je dnes. Hodnoty, které vytvořil, jsou hluboce zakořeněny a zakotveny v podnikové kultuře a duchu společnosti ebm-papst. “

Vůbec poprvé za dlouhou historii soutěže byli vítězové vyhlášeni během virtuálního ceremoniálu, jehož moderátorkou byla moderátorka zpráv Judith Rakersová. Letos se do finále soutěže „EY Podnikatel roku 2020“ dostalo 19 podniků nominovaných nezávislou skupinou hodnotitelů. Klíčovými kritérii, která při výběru použili, byla podnikavost, inovativní síla a osobní nasazení.

Hartmut Jenner, generální ředitel společnosti Kärcher, označil ve svém projevu společnost ebm-papst za příklad úspěšného rozvoje skupiny. Poukázal na rozmanitost naší práce a na to, že společnost nabízí řešení pro prakticky každou aplikaci v oblasti ventilace a pohonné techniky. Povšimnul si také směřování naší skupiny do budoucnosti spojeného se značkou „GreenIntelligence“. V souladu s touto firemní kulturou nabízí ebm-papst svým zaměstnancům flexibilní schémata pracovní doby, programy pro starší zaměstnance a další možnosti, které zaměstnancům usnadní nalezení rovnováhy mezi rodinnými a pracovními povinnostmi.

Entrepreneur Of The Year

Jana Novotná
E-Mail: info@ebmpapst.cz
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@378ffadc