Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@382e82cd 04 ledna 2012

“AC2EC“ - aneb jak začít šetřit rychle a snadno

Nový design EC motorů – kompaktnější a účinnější, než kdykoliv předtím. V dnešní době je nejdůležitějším tématem v oboru vzduchotechniky a klimatizace úspora provozních nákladů.

Nejjednodušší je začít používat energeticky úsporné technologie při dodržení stávající konstrukce zařízení. Díky tomu výrobci zařízení nejsou nuceni k nákladné změně konstrukce svých zařízení. Aby to bylo možné, je nutné zvolit komponent, který je pokud možno identický.

Společnost ebm-papst proto poprvé představuje novou generaci kompaktních EC motorů, které jsou mechanicky plně kompatibilní se stávajícími AC motory.

Nová řada EC motorů byla upravena tak, že je mnohem kompaktnější než stávající modely. Optimalizována byla také termika motoru. Stator je kompletně zapouzdřen ve vysoce odolném plastu. Průduchy na rotoru umožňují ideální odvod odpadního tepla. Vysoká třída ochrany IP54 zároveň umožňuje ventilátorům možnost nasazení ve velmi náročných aplikacích.

Nové EC motory jsou v současné době nabízeny ve velikosti 55 s příkonem do 170 W. Další rozšíření řady přijde v brzké době. Modulární systém nám dovoluje mnoho možností provedení. Například pro jeden motor použít různě výkonné řídící elektroniky. Tím se docílí vyššího výkonu při stejném točivém momentu. Nová řada EC motorů je nabízena ve dvou provedení řízení. První, je provedení se dvěma rychlostmi. Druhé provedení je plynule regulovatelné pomocí 0-10V (close loop control). Díky tomu lze rychlost otáčení ideálně přizpůsobit individuálním požadavkům uživatele.

Nové GreenTech EC motory vytváří společně s HyBlade lopatkami nebo oběžnými koly RadiCal ventilátor, který je energeticky úsporný a spolehlivý. Pokud se zákazník rozhodne ponechat stávající zařízení a vyměnit jen ventilátor, není nic jednoduššího – prostě vymění kus za kus. Jak jednoduché.

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@382e82cd