Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@6d2b507e 28 října 2018

Chillventa 2018

Jednou za dva roky se koná veletrh Chillventa. Město Norimberk se tak stává významným místem mezinárodních setkání z oboru klimatizace, chlazení a tepelných čerpadel. Tradičním vystavovatelem je i lídr na trhu ve světě ventilátorů a motorů ebm-papst. Chillventa je výbornou příležitostí obecně promluvit o novinkách a celkovém směřování oboru. ebm-papst na svém stánku 317 v pavilonu 4A představila inovace, ale také ukázala nový design společnosti, který se přizpůsobuje požadavkům moderního světa.

Chladicí věže

Ventilátory v chladicích věžích se používají k chlazení procesů, instalací nebo budov. Odpadní teplo je předáváno zpět do okolního vzduchu. Pomocí EC axiálních ventilátorů je výměna efektivnější. Ventilátory jsou vystaveny extrémním podmínkám, a to konkrétně v kombinaci 100 % vlhkosti a vysokých teplot. Díky speciální protikorozní ochraně jsou EC ventilátory ideálně vybaveny pro náročné prostředí. Právě axiální ventilátor o rozměrech 1 250 mm s difuzérem AxiTop byl k vidění na Chillventě viz obr. 2.

GreenIntelligence

Představujeme vám nový symbol konektivity (vzdáleného přístupu, ovládání), který byl oficiálně uveden na Chillventě 2018. Filozofií firmy ebm-papst je, že: "Každý nový produkt musí ekonomicky

a ekologicky překonat svého předchůdce". Od roku 2009 ebm-papst používala "GreenTech" - symbol energetické účinnosti a dlouhodobé udržitelnosti produktu. Postupem času a vývojem nových digitálních technologií a připojení se mění na "GreenIntelligence", který chápeme jako symbol energetické účinnosti, dlouhodobé udržitelnosti a zároveň inteligentního řešení od ebm-papst, zejména s důrazem na konektivitu.

RadiCal a RadiPac

Ventilátory RadiPac jsou osazeny airfoilovými lopatkami, které jsou vyrobeny z hliníku. Tato lopatka je oproti původní lehčí, zároveň je však tužší a účinnější. Optimalizací aerodynamického proudění kolem lopatky vzrůstá účinnost ventilátoru RadiPac o více než 13 % oproti původním modelům. Pomocí gumových nebo pružinových silentbloků lze eliminovat vibrace, a tím zajistit tišší chod. Ventilátory je možné pro svůj praktický tvar

a komunikačnímu rozhraní Plug & Play jednoduše instalovat do vzduchotechnických jednotek.

U úspěšné řady ventilátorů RadiCal došlo k přepracování oběžného kola. Geometrie oběžného kola byla na základě několikaletých měření a zkušeností s původním designem optimalizována a tím došlo ke zlepšení parametrů účinnosti, a to až o 15 %. Ventilátor je vytvořen z kompozitního materiálu.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@6d2b507e