Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@3aefba80 03 září 2018

Pozvánka na veletrh Chillventa 2018 v Norimberku

Zveme vás na veletrh chlazení, klimatizace, větrání a tepelných čerpadel - Chillventa 2018

Axiální ventilátor o rozměrech 1 250 mm, s difuzorem AxiTop.

Vážení obchodní partneři, srdečně vás zveme na veletrh chlazení, klimatizace, větrání a tepelných čerpadel - Chillventa, který se koná 16. – 18. října v Norimberku. Přijďte nás navštívit a prohlédnout si naše novinky a trendy v hale 4A-317.

Ventilátory pro chladicí věže

Můžete se těšit například na ventilátory pro použití v chladicích věžích, které se používají k chlazení procesů, instalací nebo budov. Odpadní teplo je předáváno zpět do okolního vzduchu za pomoci EC axiálních a radiálních ventilátorů. Díky speciální protikorozní ochraně jsou EC ventilátory ideálně vybaveny pro náročné podmínky prostředí. Právě axiální ventilátor o rozměrech 1 250 mm s difuzérem AxiTop bude na Chillventě ke shlédnutí. Tento model se díky speciálnímu povrchu ventilátoru vyznačuje obzvláště vysokou úrovní protikorozní ochrany.

Úspora energie a posílení komunikačního rozhraní v supermarketech

Pro chladící nábytek v supermarketech jsou nejdůležitější dva parametry, nízká spotřeba energie a také spolehlivost. V případě, že dojde k selhání ventilátoru, je důležité tuto poruchu rychle lokalizovat a opravit. Ideálně bez nežádoucích účinků na chladicí cyklus a tak, aby se předešlo znehodnocení potravin. Pro tyto případy ebm-papst poskytuje kompletní networking svých ESM ventilátorů prostřednictvím komunikačního rozhraní MODBUS-RTU.

Ventilátory ATEX pro velké chladicí okruhy

Menší motory a kompletní systémy z ebm-papst jsou standardně vyráběny tak, aby splňovaly požadavky evropské normy EN 60335-2-89 (standard pro domácí spotřebiče "Zvláštní požadavky na chladící zařízení se zabudovanou nebo oddělenou chladicí jednotkou nebo kompresorem pro komerční účely"). Tyto ventilátory poskytují spolehlivé řešení i při použití hořlavých chladiv.

V chladicích okruzích, které obsahují více než 150 g hořlavého chladiva, norma předepisuje použití komponentů s ATEX certifikací. Nestačí však jen použití motoru s certifikátem ATEX. Jednotlivé komponenty ventilátoru, stejně jako celý ventilátor musí být odpovídajícím způsobem schváleny. S energeticky úspornými motory nabízí ebm-papst také ventilátory s certifikátem ATEX II 3G Ex nA IIA T4 Gc. Ventilátory jsou v souladu s normou ATEX EN 60079 a jsou proto schváleny také pro použití ve velkých chladících boxech.

Těšíme se na setkání s vámi!

V případě zájmu o návštěvu veletrhu nás neváhejte kontaktovat.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@3aefba80