Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@2e0cdde7 24 srpna 2018

Pozvánka na Innotrans, 18. - 21. září v Berlíně

Ventilátory pro chlazení frekvenčních měničů v drážních aplikacích

Kompaktní radiální ventilátor s duálním prouděním disponuje vysoce výkonnou integrovanou elektronikou a zaručuje maximální spolehlivost.

Vážení obchodní partneři, dovolujeme si vás pozvat na největší drážní veletrh InnoTrans, v Berlíně.

Přijďte nás navštívit 18. – 21. září v hale 3.1 na stánku 230.

Přijďte si prohlédnout naše nejnovější produkty pro drážní aplikace. Těšit se můžete na nový ventilátor pro chlazení frekvenčních měničů, který získal certifikát TÜV pro požární bezpečnost.

Nově k dispozici pro verzi 110 VDC

Radiální ventilátor je nyní k dispozici pro verzi 110 VDC a nejen pro 24 VDC. Může být přímo připojen k existujícím palubním elektrickým systémům pro verzi 110 VDC bez potřeby frekvenčního měniče napětí. Díky tomu je ideální pro chlazení frekvenčních měničů kmitočtů v drážních aplikacích. Integrované rozhraní MODBUS zajišťuje bezporuchový provoz (parametrizace) a načítání dat pro monitorování provozního stavu. Ventilátor se snadno instaluje pomocí připojení plug & play. Splňuje požadavky nejvyšší třídy ochrany IP69K (chráněné proti prachu úplně), motor je chráněn proti průniku vody při vysokotlakém čištění.

Využití v mnoha aplikacích

Ventilátor s DC motorem je variabilní. Konstrukce motoru umožňuje jeho použití v oboustranně sacích radiálních ventilátorech, ale i v axiálních ventilátorech.

Kontrola, motor a spojovací mechanismus zůstávají stejné, bez ohledu na to, s jakým oběžným kolem je kombinováno. Po schválení může být motor instalován v široké škále aplikací, například do klimatizací v kabině řidiče a ve vozech pro cestující.

Protipožární ochrana

Evropská norma EN 45545 - Protipožární ochrana drážních vozidlech je platná již nějakou dobu. Sedmidílná norma má za cíl chránit cestující a zaměstnance v případě požáru na palubě a zajistit evakuaci. Ventilátory ebm-papst splňují požadavky na stupeň nebezpečí (HL) 3 standardu EN 45545-2: 2013. Navíc všechny ventilátory ebm-papst pro použití v železnici jsou navrženy podle EN 50155: 2016 (elektronická zařízení drážních vozidel).

Těšíme se na setkání s vámi!

V případě zájmu o návštěvu veletrhu nás neváhejte kontaktovat.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@2e0cdde7