Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@2acd562d 18 prosince 2017

Radiální ventilátor ve spirální skříni

G3G190

Lídr na trhu s ventilátory ebm-papst přináší stále lepší řešení pro neustále se zvyšující a zpřísňující se požadavky na účinnost větracích zařízení obytných budov.

Nucené větrání je běžnou praxí v nově postavených i rekonstruovaných obytných budovách. Doposud se realizovaly centrální vzduchotechnické jednotky s možností zpětného získávání tepla prostřednictvím ventilátorů s dopředu zahnutými lopatkami.

Odborníky z ebm-papst bylo prokázáno, že nový RadiCal s volným oběžným kolem je výrazně účinnější a zároveň i tišší. Přednosti nového RadiCalu byly zkombinovány s aerodynamicky optimalizovanou spirální skříní právě pro užití v centrálních větracích jednotkách obytných budov.

Nově vytvořená spirální skříň s kruhovým výfukovým otvorem může být snadno instalována přímo na stávající výfukové potrubí. Tím jsou výrazně sníženy tlakové ztráty, zatímco průtok vzduchu je neměnný. V porovnání s konvenčním řešením je nárůst účinnosti až o 34 %.

Měření v certifikovaných laboratořích prokázalo, že hladina akustického hluku je snížena o 3.5 dB(A). Tím se snižuje i nežádoucí provozní hluk v obytných prostorech.

Díky instalaci difuzoru Flowgrid, pro usměrnění proudění vzduchu, jsou minimalizovány nepříjemné nízkofrekvenční zvuky.

Nový RadiCal disponuje novým rozhraním MODBUS RTU pro snadné ovládání.

K dispozici je ve velikosti oběžného kola 190 mm v různých výkonových řadách až do výkonu 170 W.

To vše v kompaktním systému Plug & Play, který se vyznačuje jednoduchou instalací.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@2acd562d