Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@3965e2d3 06 prosince 2017

Radiální ventilátor v montážním rámu s airfoilovými lopatkami

RadiPac

Radiální ventilátor v montážním rámu s airfoilovými lopatkami

Představujeme vám další z úspěšné řady radiálních ventilátorů RadiPac. Díky efektivní aerodynamice jsou ventilátory vysoce účinné v širším pásmu pracovní oblasti. Dalším vylepšením je montážní rám. Ventilátor je možné nyní nainstalovat v horizontální i vertikální poloze. V závislosti na velikosti motoru a průměru ventilátoru jsou možné i varianty s přímou montáží na stěnu.

Pomocí gumových nebo pružinových silentbloků lze eliminovat vibrace, a tím zajistit tišší chod. Ventilátory je možné pro svůj praktický tvar snadno instalovat do vzduchotechnických jednotek. Díky optimalizaci montážního rámu nedochází ke zbytečné ztrátě účinnosti. Radiální ventilátory mají široký rozsah účinnosti, jejich celková statická účinnost je až 68 %. To vše dává ventilátorům možnost využití v širokém rozsahu pracovní křivky s maximální efektivitou. To je velmi důležité například v potrubním systému, kde se mění pracovní bod v závislosti změny tlakové ztráty z důvodu zanášení filtru. Široký pracovní rozsah je výsledkem optimalizace všech komponent ventilátoru a plynulé regulace, typické pro EC motory.

Nové ventilátory RadiPac jsou osazeny airfoilovými lopatkami, které jsou vyrobeny z hliníku. Tato lopatka je oproti původní lehčí, zároveň je však tužší a účinnější. Optimalizací aerodynamického proudění kolem lopatky vzrůstá účinnost ventilátoru RadiPac o více než 13 % oproti původním modelům.

Nové ventilátory RadiPac jsou dostupné ve velikostech 630 – 1 000 mm, v kombinaci s pohony o výkonu 0,5 – 12 kW. Nové ventilátory RadiPac od společnosti ebm-papst doplnily stávající úspěšnou řadu od 250 – 1 000 mm s výkonem až 40 000 m3 /h na jeden ventilátor.

Spolu s možností paralelního zapojení nabízí nová řada ventilátorů RadiPac ucelené řešení pro vaše aplikace.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@3965e2d3