Odborné články

de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@3a75de8b 06 listopadu 2017

Kompaktní premixový ventilátor nové generace

VG 100

Tepelné izolace a rekuperace v nových budovách vyžadují méně energie na vytápění. Pro ohřev teplé vody je ovšem požadován stále stejně vysoký výkon, a proto musí být koncept vytápění flexibilně přizpůsobitelný pro potřeby nových budov.

S novým ventilátorem VG 100 od společnosti ebm-papst Landshut máte možnost vyzkoušet si novou generaci premixových ventilátorů.

S modulací větší než 1:10 pokrývá široký rozsah topného výkonu až do cca 50 kW. Další předností tohoto ventilátoru je zvýšení účinnosti o cca 5 %. Zároveň snížení hluku minimálně o 3 dB(A) v porovnání s obdobnými typy. Zástavbová hloubka je pouze 81 mm. Tím se jedná o kompaktní a integrované řešení se zlepšenou účinnosti a sníženou hlučností.

Nový motor byl vyvinut speciálně pro radiální typy ventilátorů. Vývoj byl zaměřen na zvýšení účinnosti a snížení požadavků na materiál. Dále byla zlepšena aerodynamika a výsledkem je tento kompaktní premixový ventilátor. Díky zmíněným přednostem ventilátoru je jeho implantace mnohem snadnější do více typů průtokových ohřívačů vody. Kromě snížení hluku způsobeného prouděním vzduchu se vývojáři dále soustředili i na eliminaci vibrací (strukturální hluk).

Díky kompletnímu přepracování elektroniky ventilátoru je velice snadná jeho propojitelnost s řídícím systémem. Nyní lze jednoduše premixový ventilátor VG 100 digitálně napojit na řídící elektroniku. Robustní kryt motoru ventilátoru slouží pro odhlučnění chodu motoru. Zároveň chrání motor při osazování ventilátoru do zařízení při montáži. S velkým rozsahem výkonu a flexibilnímu nastavením je nový premixový ventilátor ideální pro většinu kondenzačních kotlů. Díky výše zmíněné flexibilitě eliminuje potřebu různých výkonových typů premixových ventilátorů.

Gabriela Porupková
Marketing specialist
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: gabriela.porupkova@cz.ebmpapst.com
Internet: www.ebmpapst.cz
de.espirit.firstspirit.generate.ContentContext@3a75de8b