Chlazení elektroniky

Napájení bez ztrát – ventilátory a chladicí systémy pro chlazení elektroniky

Blower and cooling systems for electronics cooling

Potřebuje chladicí systém vědět, kam má vagón namířeno? Vlastně ne. Mnohem zajímavější je vědět, jak efektivně je chlazena vysoce namáhaná elektronika železničního vozu při nejrůznějších podmínkách.

Výkonová elektronika užívaná pro dopravní technologii vyžaduje účinné chlazení. Ztrátová energie vzniklá jako produkt výroby elektrické energie, jejího přenosu a distribuce musí být rychle a účinně odstraněna.

V těchto aplikacích vyžadujících nízkou hlučnost, dlouhou životnost, elektromagnetickou kompatibilitu a stálost vysokého tlaku jsou užívány speciální ventilátory od ebm-papst. Energeticky i prostorově úsporné ventilační systémy s kompaktními ventilátory jsou užívány v nejširší možné škále velikostí a konfigurací.

Výrobky od ebm-papst, renomovaného strojírenského partnera a výrobce řešení pro ventilaci a odvod vzduchu pro chlazení elektroniky, jsou užívány již mnoho let na všech trasách v nesčetných variacích užití. ebm-papst se důležitou měrou podílí na tom, aby pasažéři dorazili do místa určení odpočati, pohodlně a včas.