Odborné články

04.03.2020

Coronavirus

Preventivní opatření / rizikové oblasti

Vážení obchodní partneři,

z médií i z internetu jste všichni jistě velmi dobře obeznámeni s aktuální situací ohledně nového koronaviru COVID-19 a dostáváte zřejmě i celou řadu e-mailů a informací od svých dodavatelů a partnerů. I my bychom Vás chtěli informovali o aktuální situaci v ebm-papst.

Rádi bychom Vás ubezpečili, že zastoupení ebm-papst pro Českou a Slovenskou republiku neplánuje žádné mimořádné ukončení dodávek zboží, a to ani v případě omezení provozu jiných členů naší skupiny. Naším cílem byla a nejen v těchto složitějších časech stále je maximální podpora našich zákazníků. Vždy se pro Vás budeme snažit nalézt nejlepší možná řešení a dodávat Vám zboží v co možná nejkratší době.

Zdraví Vašich i našich zaměstnanců je samozřejmě naší nejvyšší prioritou, proto jsme již před třemi týdny zavedli ochranná opatření na všech odděleních i v celém areálu společnosti. Pracovní doba zaměstnanců byla dočasně upravena na směnný provoz a jsme pro Vás plně k dispozici i v rámci home office tak, abychom Vám mohli být oporou i v případě nařízené karantény. Telefonicky naše zaměstnance zastihnete stejně jako vždy. Veškerá spojení byla zachována (popř. přesměrována) tak, aby Vaše hovory nezůstaly bez odezvy.

Osobní návštěvy zákazníků v sídle společnosti a stejně tak i návštěvy našich zástupců u zákazníků jsou bohužel do odvolání omezeny a podléhají schvalování managementem, děkujeme Vám za pochopení. Jsme si vědomi, že nejlepší řešení projektů jsme schopni najít vždy především díky aktivní spolupráci se zákazníkem a osobní kontakt je nezbytnou součástí tohoto procesu. V maximální míře se tento kontakt pokusíme nahradit využitím moderní techniky, webových a telefonických konferencí. Rádi Vám v těchto případech poskytneme maximální možnou osobní i technickou podporu.

Aktuální informace o stanovených pravidlech, omezeních pohybu osob v našem areálu i dalších opatřeních v rámci stávající situace naleznete na našich webových stránkách, popř. jsme Vám vždy k dispozici prostřednictvím e-mailu a telefonu.

Věnujte prosím informacím uvedeným na našich stránkách zvýšenou pozornost zejména v případě osobního vyzvednutí zboží a v při jakýchkoliv pochybnostech nás kontaktujte na telefonním čísle +420 544 502 411 nebo na e-mailu info@ebmpapst.cz.

Situace v Číně se pozvolna stabilizuje a naše výrobní závody již fungují na 80-100%. Situace v Evropě zatím ještě nedosáhla vrcholu a některé divize ebm-papst tak byly (nebo v blízké době pravděpodobně budou) nuceny na základě nařízení vlády své provozy uzavřít (např. Itálie) nebo výrazně omezit. Tato situace je dána zejména kolapsem dodavatelských řetězců.

S největší pravděpodobností se dodací doby budou v průběhu dubna a května prodlužovat a dojde i ke zpoždění v doplňování dohodnutých skladových zásob. Konkrétní změny bohužel momentálně nedokážeme objektivně odhadnout, situace se mění každým dnem. Pevně však věříme, že brzy budou tyto změny již pouze k lepšímu.

Děkujeme za pochopení a pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo připomínky, neváhejte nás kontaktovat.

Přejeme Vám i Vašim blízkým pevné zdraví a co nejmenší dopad stávající situace na chod Vašich firem.

S pozdravem

Ing. Aleš Jakubec, MBA

Managing Director

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete.html

Jana Novotná
Phone: +420 544 502 411
E-Mail: info@ebmpapst.cz
Internet: www.ebmpapst.cz