Novinky a odborné články

Odborné články, prezentace nových produktů atd.

Datum Popis Download
26.10.2021 Nový CEO skupiny ebm-papst, Dr. Klaus Geißdörfer

Dovolte, abychom Vám představili Dr. Klause Geißdörfera (47), nového generálního ředitele skupiny ebm-papst.

 
06.08.2021 Informace o recyklaci elektrozařízení

SPOLEČNOST EBM - PAPST CZ S.R.O. JE ZAPSÁNA DO REGISTRU MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UVEDENA DO KOLEKTIVNÍHO SYSTÉMU REMA JAKO DOVOZCE/VÝROBCE ELEKTROZAŘÍZENÍ SKUPIN 4, 5.

 
06.08.2021 Výkonné ventilátory pro chlazení elektroniky

Digitální svět se vyvíjí závratným tempem. Elektronika, která zpracovává obrovské množství dat, je stále výkonnější. Kvůli nezastavitelnému nárůstu hustoty komponent a stále rostoucímu výkonu se však chlazení stává výzvou, a to jak v telekomunikacích, tak v automatizaci.

 
06.08.2021 EC centrifugální ventilátory pro filtrační jednotky čistých prostor

Rychlé zprovoznění, energeticky efektivní operace.

 
30.03.2021 EC-Control Verze 3.30 ke stažení

EC-Control je počítačový software pro přímé digitální ovládání motorů EC ventilátorů ebm-papst. Nyní ke stažení.

 
Pozvánka na mezinárodní veletrh ISH digital

Vážení obchodní partneři, dovolujeme si Vás tímto pozvat na mezinárodní veletrh ISH digital, který se koná ve dnech 22. - 26. března 2021.

 
08.03.2021 Informace o uzavírce z důvodu inventury

Dovolujeme si Vás informovat, že naše pobočka bude ve dnech 29. - 31.03.2021 z důvodu inventury uzavřena.

 
25.01.2021 Ventilátory pro zdravé vnitřní ovzduší

Kvalita vnitřního ovzduší byla jednou z nejdůležitějších starostí provozovatelů budov již z doby před COVID-19. Nyní existuje inteligentní cloudová platforma, která umožňuje sledovat a řídit data, která jsou relevantní pro naše zdraví, z budov a jejich vnitřních prostor. Ventilátory od ebm-papst lze pro toto shromažďování dat díky možnosti zapojení různých senzorů perfektně využít.

 
21.01.2021 Stefan Brandl odchází z ebm-papst

Po 30 letech v ebm-papst se loučí náš CEO Stefan Brandl

 
02.12.2020 AxiEco Perform - axiální ventilátory typu Plug & Play pro aplikace s vyšší tlakovou zátěží.

Axiální ventilátory se běžně používají v situacích, kdy je vyžadován silný průtok vzduchu s relativně nízkou tlakovou zátěží. To je důvod, proč dosud byly málo používané pro ventilační a klimatizační zařízení s komponenty s vyššími součiniteli odporu. Ale nyní je vše jinak: nové axiální ventilátory ebm-papst jsou vhodné právě pro tyto aplikace, které mohou využít vyšších rychlostí proudění k optimalizaci svých parametrů. Plug & play design je energeticky účinný a ihned připravený k instalaci.

 
16.11.2020 Podnikatel roku 2020

Společost ebmpapst získala prestižní ocenění EY "Podnikatel roku"

 
24.09.2020 Vysoce účinné ventilátory pro vzduchotechnické jednotky (AHU): Otázka účinnosti

Energetická účinnost vyjadřuje podle definice vztah mezi přijatou a vytvořenou energií. Totéž pravidlo samozřejmě platí i pro ventilátory. Stanovení, který ventilátor je nejúčinnější, však není tak jednoduché: Ventilátory jsou zařízení, která reagují na každou změnu, včetně podmínek instalace, změn otáček nebo změn tlakového poměru v důsledku znečištění filtru. Výsledkem je, že žádný ventilátor nefunguje vždy a na všech místech s tou „nejlepší účinností“.

 
15.09.2020 Týmoví hráči pro efektivní chladicí věže: Chytré EC ventilátory odolávají tvrdým podmínkám prostředí

Požadavky na energetickou účinnost pro chladicí věže pro datová centra, nemocnice, hotely, kancelářské komplexy a další průmyslové budovy jsou neustále zpřísňovány. V této souvislosti hrají klíčovou roli použité ventilátory, které jsou jejich hlavními komponenty.

 
15.09.2020 Vodík jako palivo pro vytápění: Energie budoucnosti

Jako čistý zdroj energie může vodík způsobit revoluci v oblasti vytápění. První testy již probíhají a i společnost ebm-papst připravuje své premixové systémy pro použití tohoto paliva.

 
08.07.2020 Ventilátor pro každou příležitost: AxiBlade

Ruku v ruce s požadovaným průtokem vzduchu se zvyšuje účinnost a klesá hlučnost, to vše v souladu s rostoucími požadavky na axiální ventilátory používané ve výparnících, kondenzátorech a tepelných čerpadlech. Specialista na motory a ventilátory, společnost ebm-papst, tuto výzvu přijala a vyvinula novou generaci axiálních ventilátorů: AxiBlade.

 
04.03.2020 Coronavirus

Preventivní opatření / rizikové oblasti

 
27.02.2020 FanGrid – řešení pro vysoký průtok vzduchu

Abychom dosáhli vyššího průtoku vzduchu pro ventilaci, rozhodli jsme se zkombinovat několik menších ventilátorů, a tak vzniknul FanGrid. Ebm-papst má nyní ve svém portfoliu moduly FanGrid s radiálními ventilátory Radipac – s automatickou detekcí rezonancí pro větší provozní spolehlivost.

 
27.02.2020 Kombinace EC technologie s aerodynamickými lopatkami

V oblasti ventilace, klimatizace a chlazení často konstruktéři zjišťují, že jsou ventilátory instalované v jejich zařízeních hlučnější nebo méně účinné, než se očekávalo. Ve většině případů jsou na vině podmínky instalace, které mohou mít negativní dopad na spotřebu, výkon i hlučnost. Oběžné kolo, motor, řídicí elektronika a skříň ventilátoru jsou optimalizovány z hlediska účinnosti a hlučnosti a podmínky instalace by v klimatizačních jednotkách neměly být zanedbávány.

 
27.02.2020 Tiché, energeticky úsporné a chytré: Ventilátory pro tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla jsou v oblasti topných systémů velice žádaná. S výkonem od 3 do 30 kW jsou vhodným řešením pro samostatně stojící rodinné domy i sdílené bydlení. Nízké pořizovací náklady, jednoduchá instalace a malé rozměry z nich dělají velice zajímavou alternativu vytápění nejen pro novostavby, ale jsou vhodná také pro modernizaci vytápění u stávajících budov. Moderní EC ventilátory pak hrají důležitou roli v efektivitě a ekonomickém provozu.

 
27.02.2020 Ventilátory pro komerční kuchyně - EC radiální ventilátory s kryty motoru

Jednou z neopomenutelných investic při zařizování gastronomických provozů je větrání kuchyně. Jedná se o náročný provoz vzduchotechnického zařízení tak, aby nebyl pach z kuchyně přenášen do ostatních prostor restaurace.

 
05.12.2019 MDC Modbus regulátor

MDC Modbus regulátor - nejnovější produkt ebm-papst nabízí monitorování, řízení a zajištění konstantního průtoku pro ventilátorová pole.

 
04.06.2019 RadiMix

Premixové ventilátory s komunikačním rozhraním LIN-Bus

 
16.05.2019 Tichý a účinný ventilátor pro lékařské prostředí

Syndrom spánkové apnoe je jednou z nemocí patřící mezi spánkové poruchy.

 
18.04.2019 Retrofit

Během posledních pár let se objevuje tento výraz stále častěji. Naším průzkumem jsme zjistili, že širší veřejnosti nebyl tento výraz víceméně vysvětlen, a proto spousta lidí neví, co si pod tímto pojmem má představit. Začneme tedy od začátku.

 
31.01.2019 Tichý a účinný ventilátor pro lékařské prostředí

Syndrom spánkové apnoe je jednou z nemocí patřící mezi spánkové poruchy. Základní charakteristikou syndromu je porucha dýchání a zástava dechu v průběhu spánku. Obvykle ji provází chrápání a nedostatek kyslíku. Průměrně dochází k zástavě dechu více než 10x za hodinu a bývá delší než 10 vteřin. Spánková apnoe postihuje mnoho lidí starších 40 let. Počet postižených osob je udáván v dvouciferných číslech a poměr mužů vůči ženám je 5:1.

 
28.10.2018 Chillventa 2018

Jednou za dva roky se koná veletrh Chillventa. Město Norimberk se tak stává významným místem mezinárodních setkání z oboru klimatizace, chlazení a tepelných čerpadel. Tradičním vystavovatelem je i lídr na trhu ve světě ventilátorů a motorů ebm-papst. Chillventa je výbornou příležitostí obecně promluvit o novinkách a celkovém směřování oboru. ebm-papst na svém stánku 317 v pavilonu 4A představila inovace, ale také ukázala nový design společnosti, který se přizpůsobuje požadavkům moderního světa.

 
17.04.2018 EC Aura

EC Aura - ventilátor, který díky svému robustnímu provedení a nízké energetické náročnosti s jednoduchou manipulací nemá v současné době konkurenci. ebm-papst, výrobce ventilátorů a motorů s celosvětovým působením, představuje mobilní ventilátor EC Aura, který byl vyvinut a vyroben v Anglii.

   
18.12.2017 Radiální ventilátor ve spirální skříni

 
06.12.2017 Radiální ventilátor v montážním rámu s airfoilovými lopatkami

 
06.11.2017 Kompaktní premixový ventilátor nové generace

 
06.02.2017 RadiCal, ventilátor pro náročné aplikace

 
01.12.2016 Dokonalé klima z nádrže na led

Nová budova v St. Georgenu není hezká pouze na pohled. Pod parkovištěm bije její studené srdce.

 
22.08.2016 Nové produkty pro železniční systémy na veletrhu InnoTrans

Srdečně vás zveme na významný mezinárodní veletrh pro dopravní techniku InnoTrans. Veletrh se koná každé dva roky v Berlíně – v letošním roce v termínu 20. - 23. 09. 2016. Na našem stánku budeme prezentovat naše inovativní ventilátory, motory a řešení pohonů pro železniční systémy. Naleznete nás v hale 3.1, stánek 237. Absolutní novinkou bude představení nové generace radiálních ventilátorů, které budou instalovány do klimatizačních jednotek v nových vysokorychlostních vlacích ICE 4.

 
09.03.2016 První EC ventilátory do potenciálně výbušného prostředí

Nejkompaktnější EX ventilátory na trhu

26.05.2014 Společnost ebm-papst podporuje technickou revoluci ve Formuli 1 – Partnerství se závodním týmem MERCEDES AMG PETRONAS

V této sezóně zažívají závody Formule 1 svou prokazatelně největší technickou revoluci v oblasti účinnosti od počátků tohoto sportu v roce 1950. Z tohoto důvodu se společnost ebm-papst, vedoucí výrobce ventilátorů a motorů, rozhodla uzavřít partnerství se závodním týmem Formule 1 MERCEDES AMG PETRONAS.

28.04.2014 „Systém usměrňování proudění“ zaručuje nízkou hlučnost

Vstupní mřížka pro axiální a radiální ventilátory. Uživatelé si často všimnou, že v chladicích, klimatizačních a ventilačních zařízeních neběží instalované ventilátory tak tiše, jak se očekávalo. Tyto ventilátory během provozu jsou často zdrojem hluku, jehož hladina je značně vyšší, než uvádí produktová dokumentace.

31.03.2014 Připraveno pro použití v chladu

Důležitými požadavky na ventilátory ve výparnících jsou dnes – vedle účinnosti – také životnost, robustnost, ale zároveň i minimální rozměry tak, aby bylo možné realizovat co nejkompaktnější jednotky. Svou nezanedbatelnou roli hraje i snadné provádění servisních prací, například při čištění a odmrazování a dosah proudu chladného vzduchu, aby bylo možné dopravit chladný vzduch „až do posledního rohu místnosti“.

04.01.2012 RadiCal – Zvýšení účinnosti radiálních volně oběžných kol díky novému konceptu geometrie

Často užívané slovo účinnost popisuje poměr mezi využitou energií (prací, výkonem..) a množstvím energie vložené. Pokud se vstup energie (příkon) snižuje a výstup je nezměněn, zvyšuje se účinnost.

04.01.2012 Systém nucené ventilace motoru

Standardní třífázové motory jsou obyčejně chlazeny vrtulí umístěnou na motorové hřídeli. Tento způsob chlazení pracuje na neregulovaných motorech, které jsou provozovány na plný výkon. Rychlostně regulované motory, jako například servomotory proto vyžadují nucenou ventilaci. Tato ventilace garantuje konstantní chlazení motoru bez závislosti na rychlosti motoru. Výhody nové generace nucené ventilace motorů jsou vyšší třída krytí, nízká hlučnost a vyšší chladící výkon.

04.01.2012 Bytový komplex v Dánsku dosáhl poloviční spotřebu energie díky energeticky úsporným ventilátorům od společnosti ebmpapst.

Bytový komplex Farum Midtpunkt se 1645 apartmány ušetří energii cirka za 68 000 €/rok výměnou starých ventilátorů za nové. Mimoto, ventilace v apartmánech byla výměnou citelně zlepšena. Stovky ventilačních boxů na střechách ve Farum Midtpunkt komplexu měli vyměněné ventilátory. Staré ventilátory ze sedmdesátých let byly vyjmuty a nahrazeny novými, energeticky úspornými ventilátory značky ebm-papst.

04.01.2012 ErP nařízení žádá vysokou účinnost, EU se zaměřila na „zelené“ ventilátory

V plnění Kyotského protokolu se Evropská Unie zavázala redukovat CO2 emise nejméně o 20 % do roku 2020. Jeden způsob k dosažení tohoto cílu je i EuP směrnice (Energy-using Product directive) přijaté EU v roce 2005, které bylo přejmenováno na ErP směrnice (Energy-related Product directive) v roce 2009.

04.01.2012 EC Technologie nebo frekvenční měnič?

Skryté náklady u frekvenčního měniče

04.01.2012 “AC2EC“ - aneb jak začít šetřit rychle a snadno

Nový design EC motorů – kompaktnější a účinnější, než kdykoliv předtím. V dnešní době je nejdůležitějším tématem v oboru vzduchotechniky a klimatizace úspora provozních nákladů.

04.01.2012 Biomateriál pro pasivní prvky ventilátorů

22. – 26.8.2011 se v Kongresovém Centru v Praze konal 23. IIR Mezinárodní Kongres Chladírenství. Firma ebm-papst, světový lídr v oblasti ventilátorů a pohonů a zároveň i jeden ze sponzorů akce, zde prezentovala nejnovější trendy v této průmyslové oblasti. ebm-papst před dvěma lety uvedla na trh značku Greentech, reprezentující filozofii vývoje a výroby, kterou drží již několik desítek let. Prezentované novinky nejen u ebm-papst, ale i jiných firem a obsah mnohých přednášek jen potvrzují, že se f

20.09.2010 RadiCal

RadiCal - Zvýšení účinnosti radiálních volně oběžných kol díky novému konceptu geometrie.

02.11.2010 Energeticky úsporné ventilátory pro chladící technologie

Možnosti použití energeticky úsporných ventilátorů a motorů v chladírenství.